| Suan a întrebat:

Salut! Mi-am luat recent un pui de pisica, a implinit o luna cam acum o zi. Nu stiu ce s-a intamplat, dar a inceput sa nu mai manance nimic, i-am schimbat si mancarea si aroma, am verificat sa aiba botul curat si am cautat si solutii pe internet. Am programare la medicul veterinar, dar pana ajung la el s-ar putea sa fie deja prea tarziu. Aveti vreo idee ce as putea face ca sa il fac sa manance sau macar sa mai reziste ceva timp pana la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du pisicul inapoi la mama lui, ca nu poate manca fiind atat de micut, la 1 luna de zile nu traieste, fiindca este prea mic. Pui de pisica se iau de la mama lor dupa 2.5 -3 luni, nu inainte, fiindca nu au sanse mari sa traiasca si mor.

| trophin a răspuns:

O luna? e prea mic, trebuia sa il mai lasi, l-ai furat de la sanul mamei... off sad

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi acum la medic. Nu mai astepta. Pisoii mici contacteaza virusi care-i pot omora.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Da-i mancarea care o manca inainte. I-ai schimbat mancarea (sau felul de mancare) si acum nu ii mai place. De aia nu mananca.
Si incearca si cu lapte in farfurioara de cafea, poate ii place.

| Pikmin a răspuns:

Ar trebui să îi dai cu biberonul

| Eliza310999L a răspuns:

Recomand sa încerci lapte praf direct sa i dai din biberon sau siringă depinde ce ai prin casa, doar dacă nu mai poți ajunge la mama lui, dacă poți ar fi mai bine

Dar alta varianta ar fi sa cauți la pet Shop pliculețe 1 month+ sunt foarte lichide spre deosebire de plicurile pentru puii de pisica mai mari 3-4 luni +

Sau încearcă sa mergi la orice veterinar găsești caută pe google maps "cabinet veterinar "și mergi la cel mai apropiat, fără programare, merita încercat!

Sper sa se facă bine?