| anonim_4396 a întrebat:

Ok... Acum ca a inceput scoala incep sa ma imprietenesc din nou cu aparatul de cafea (cappuccino etc.). Asa... vreau sa stiu daca este periculos pentru sanatate? Beau cate o cafea cu lapte in fiecare zi si imi mai fac si cappuccino acasa. Poate sa fie si asta o cauza pentru care ma inteapa inima uneori? Am aproape 17 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NewLifeGaming a răspuns:

Dap. Pai cofeina nu e sanatoasa si poate provoca asa dureri..Cofeina (energizant, cafea, capucino) creste riscul de infart si creste tensiunea dar nu numai. Cafeaua, capucino, etc sau bauturile carbogazoase iti distrug smaltul dintilor. happy
Sper ca m-am facut inteles!

6 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

U neaparat! Si eu beau 1 energizante pe zi plus pepsi. Inainte beam pe langa astea si cola, 3in1, capuccino.
Simti ca te inteapa inima din alte cauze. Oboseala, muschii pieptului...etc...

Dar na poate fi si de la alea!

| KodrutZ a răspuns:

Inima? Zi mersi daca ar fi doar asta, ca de inima mori mai usor decit de ficat sau de stomac! Nu de alta, dar de-ar fi cofeina singura problema la porcariile astea de dozator... ca de antiaglomeranti, indulcitori si alte nebunii, numa' de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu folosesc aparat de cafea dar pot spune ca cofeina in exces dauneaza chiar daca e la ibric. In legatura cu intepaturile inimii se prea poate de la cafea dar am inteles ca mai inteapa si deoarece inima e in crestere. Beau la dozator numai ocazional ceea ce te sfatuiesc si pe tine.Mai rarut si mai dragut, nu exagera.

| Tempo a răspuns:

Schimba poza de profil, ca ila sunt eu!

| Stufii a răspuns (pentru Tempo):

Nu-i chiar la fel! Si... nu o schimb! Imi place. happy

| Tempo a răspuns (pentru Stufii):

Okhappy