| Oliver21 a întrebat:

Pe 1 iulie am început sa fac niște exerciții pt bicepși, ridicând greutăți nu foarte grele, și probabil ca din cauza ca nu m am încălzit bine, ziua următoare, pe 2 iul simțeam durere, și mi am dat seama ca e febra musculara, asa ca nu m-am panicat. Însă, azi, pe 3 iul țin sa spun ca durerea pe bicepsul stâng a disparut, dar pe cel drept nu, și simt o presiune pe porțiunea care se apropie de încheietura bratului, și tind sa cred ca e tendonul, iar mușchiul are un aspect umflat iar la atingere ma doare, și de asemenea nu-mi îndrepta mana în totalitate, fiindcă cu cealaltă mana nu mai am probleme. Ce ar putea fi? Va rog să-mi dați un sfat util. Dau funda! Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zumber a răspuns:

Nu stiu exact ce-ar putea fi...probabil nu te-ai incalzit si fortand din prima cu o greutate mare apar probleme de genul.Eu spre exemplu, am facut la sala acum doua zile la piep, am ridicat bara care are 18 kg de incalzire iar dupa am pus 15kg pe o parte 15kg pe o parte si m-a luat un carcel foarte mare la piciorul stang, care si acum il simt.

| Oliver21 explică (pentru Zumber):

Ok, dar din cauza asta eu nu pot sa-mi tin bratul drept, iar daca incerc sa-l tin drept ma doare. Ar putea fi o intindere, ceva, sau? Ce spui?

2 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Nu te-ai incalzit calumea sau poate nu ai executat corect exercitiile si din cauza asta.