| rororef a întrebat:

peste o zi ma voi duce la tara, acolo sunt foarte multi purici de la animale, ce sa fac ca sa nu ma mai muste puricii? am auzit de spray-uri anti insecte dar am auzit ca eu un efect doar de 5-10 minute si chiar nu-mi convine sa stau sa ma dau tot timpul. voi ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Da-te cu gaz, are efect indelungat si nu se vor apropia purici de tine, dar ai grija sa nu te aprinzi ca iei fochappy happy. Glumeam, dar in legataura cu gazul este adevarat, fug toate insectele de tine.

| PeFuga a răspuns:

Inarmeaza-te cu un spray din ala kiltox, iar imediat ce ajungi la tara mergi in camera in care vei dormi si "parfumeaza" tot pe acolo. Tine usa inchisa o ora-doua, apoi aeriseste ca sa nu te intoxici si tu cand mergi la somn... Altfel, stai departe de animale sau vezi daca gasesti la farmacie ceva special pentru purici...
A, si daca tot treci pe la farmacie ia si niste clorfeniramin. E eficient ca tratament pentru intepaturile de insecte.

| cosmii10 a răspuns:

Nu mai sta si tu pe langa animale. Si in plus, te-ai speriat prea tare din cauza asta. Eu stau la tara si nu m-a muscat nici un purice laughing Totusi, exista la farmacie o solutie anti purici pentru oameni.

| Andrey0070 a răspuns:

Puricii nu sunt numai la tara, si si in oras. Ieri am fost in Cismigiu si cand am ajuns acasa. am si gasit 2 purici pe cainele meu.