| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o intrebare care ma tot framanta.
Am avut o fractura la umarul stang cauzata de o cazatura, am fost pus 3 saptamani in ghips si dupa ce mi-a scos ghipsul am constatat ca umarul meu este un pic mai jos, mai in fata un pic fata de dreptul si ma jeneaza un os de la omoplat din spate (este un pic iesit in afara), am facut 10 zile de recuperare si nu s-a intamplat mai nimic in avantajul meu si cu toate acestea doctorii mi-au zis ca se va aseza inapoi umarul ca si inainte, dar mentionez ca deplasarile astea de umar si acel os in spate care ma jeneaza nu sunt de la cazatura astea au aparut dupe ce mi s-a scos ghipsul si doctorii imi spun ca e de la ghips si ca o sa revina la loc.
Daca v-ati mai intalnit cu asa ceva va rog mult sa-mi dati un raspuns daca credeti ca se va da inapoi si va arata umarul stang (cel cu probleme) ca dreptul. dau funda....va multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Oasele nu se mișcă atât de ușor după cum crezi.

Probabil, dacă doctorii asa au zis, asa o fi. Personal cred ca ți-au pus greșit ghipsul, lucru ce a făcut sa ți se recupereze umărul intro poziție anormala.