| Abstract123456 a întrebat:

se poate depista prin ecografie daca am apendicita? sau prin alte analize? am fost la doctor si mi-a spus ca am apendicita dar nu era sigur plus ca am probleme si cu rinichii.si mi-e ca ma opereaza degeaba. dau funda thx

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Crede-ma pe cuvant, atunci cand vei avea cu adevarat apendicita vei stii.

Daca aveai apendicita nu puteai sa mai ajungi la doctor pe picioare, nici macar sa ne scrii pe TPU nu ai fi putut.

| darrio2007 a răspuns:

Din cuvintele tale inteleg ca nu ai incredere in medicii nostri.Pe undeva iti dau dreptate.Sunt patit.Problemele cu apendicita se simt prin palparea zonei respective.Nu are rost sa faci un ecograf.Costa.Incearca si la alt medic.