| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva numele unei substante care provoacă sangerari pe nas, gura, ochi sau urechi? De preferabil pe ochi. Adica, substanta din vreo otrava sau ceva de genul. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde, daca vrei o substanta care sa aiba un efect pe termen scurt sau pe termen lung.
Pe termen lung, orice anticoagulant te poate sa sangerezi in locuri in care nu ar trebui sa o faci. Teoretic, cred ca pe termen scurt, o supradoza de anticoagulant te poate face sa sangerezi rapid.
Pe termen scurt nu prea exista. Poate vopsele speciale pe care le poti pune in ochi si cred ca daca plangi instant poti sa arati ca si cum ai avea sange in ochi.
Otrava, nu exista care sa faca asa ceva. Doar medicamente si boli ale sangelui.

12 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Pui o intrebare serioasa...
Astepti...
Si raspund cei de la T/A...

| Croampa a răspuns:

Iar scrie povesti cu anime pe wattpad...

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Ce? De ce ar fi cu anime? Da de unde stiai pentru ce îmi trebuie substanta?

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Intuintie! smug

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Du-te mă... :]] măcar da si mie un vot. laughing

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand imi dai si tu mie voturi aici! tongue

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Aici? S-a facut.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca te verific! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Iti dau numai eronat. laughing asta daca nu-mi dai voturi la carte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce as înnebuni? Nu vreau sa o folosesc, îmi trebuie doar denumirea substanței.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu am zis ca vreau, am zic ca-mi trebuie denumirea substanței.

| ardei795 a răspuns:

Stiu ca incepe scoala, dar totusi! laughing