| SalutFrate112 a întrebat:

Salut, stiu ca trebuie sa consult un medic pentru regim, am consultat dar nu scrie nimic de *cascaval*! Vreau sa va spuneti si voi... Am voie cascaval, feliuta de aia la pungulita daca stiti, la gastrita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| badpanda a răspuns:

Ala nu este bun nici cand esti sanatos.
Ingredientul principal al asa zisului cascaval la tipla il reprezinta, de regula, resturile altor branzeturi, care se incalzesc la o temperatura mare si se amesteca, apoi, cu saruri de topire si cu alti aditivi alimentari.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la gastrita nu ai voie cascaval sau branza procesata (cu mucegaiuri, branza topita, sau fermentata cu diverse alte plante ori ingerdiente).