| SmokeAir a întrebat:

Salut

Sunt baiat am 15 ani 1.77 m si 56 kg.
Am 2 gantere de 6 kg una care le pot unii si forma o haltera de 12 kg si as vrea sa stiu ce exercitii pot face cu ele pentru pectorali si spate.
Am vazut multe exercitii pentru pectorali dar la toate trebuie banca si nu am.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ai 67 de kilograme.
De ce nu incerci sa improvisezi banca?
Te pup!

| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Ai putea sa faci si exercitii din acestea http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY&list=PLD4E2C2719D28E95E si ai mai putea cu acele gantere sa pui 2 scaune unul langa altul sau sa iei un scaun si sa il pui in fata patului si stai cu picioarele pieptu si bratele afara patului adica pe scaun si sa incepi sa faci fluturari, si impins cu ganterele mai multe serii cam 5-7 de fiecare numai bine

| bokorrobert1999 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci cu 12 kg daca abia ce ai incepu poate fi periculos pentru muschi sau chiar sa nu mai cresti mai mare poti sa cauti pe youtube si google mai multe informati pentru exerciti bafta