| Horiaaaaaa a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si parul lung. De ceva vreme imi apar cojite si am citit pe net ca Nizoral (sampon) e foarte bun. L-am incercat si chiar are efect, doar ca la 2 zile dupa ce ma spal pe cap, incepe sa miroasa urat parul si sa se ingrase... Daca incerc sa ma spal cu orice alt sampon, imi apar cojite. Ceva idei? As putea sa ma spal la 2 zile dar samponul e foarte scump si se termina repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun şampon după părerea mea şi a multora este Wash&Go.
Nu faci mătreaţă, parul nu este gras, miroase frumos şi aspectul este plăcut.
Ţi-l recomand şi ţie.
Preferatul meu este MENTHOL.

| fiosel a răspuns:

Inainte sa te speli cu o ora da-ti in cap cu margarina calduta, pentru ca moaie cojile si cand te speli ti se duc dupa cateva sap de tratament asa no o sa mai ai probleme o alta optiune ar fi sa-ti cumperi un sampon de la favisan de par ff gras, dar pot sa-ti spun ca fiul meu a scapat cu margarina