| SuperShadow717 a întrebat:

Sunt baiat si am 12 ani, cand aveam 8 sau 9 ani ma jucam si am cazut foarte tare la scoala, si am venit cu dintii din fata de podea, si I-am spart, faza e ca aveam o gaura mare in mijlocul dintilor, I-am ciobit pe amandoi, o gaura maricica la amandoi. Mi-am pus plomba, dar aceasta a tot cazut, si nici nu puteam sa mananc nimic ce era foarte tare, tin sa mentionez ca am avut si nervul atins cand am cazut. Treaba e ca acum plombele s-au innegrit si arata urat, am auzit de un implant doar ca sunt prea mic pentru acesta si ar trebui sa imi scoata amandoi dintii, vreau sugestii daca pot rezolva cumva situatia, sa pot musca din ceva mai tare, va rog. Am auzit de niate fatete dentar, vreau sa imi spuneti daca se pot pune si la varsta mea, si ce as putea face sa I repar cat mai bine. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KentGG a răspuns:

Mai bine ii dai jos