| ReFr3Sh a întrebat:

Salut, sunt cls a 6-a, am 12 ani si astazi la scoala, in clasa la noi a venit o doamna sa ne anunte ca facem vaccin saptamana viitoare impotriva variolei, varicelei nu stiu cum. Deci o sa fac vaccin in mana si in picior, sau doar in mana?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinox123 a răspuns:

Cel mai probabil vei face doar in mana, cred ca doar moldaminul se face in mana si in picior, dupa cate imi amintesc eu ala il faci in clasa a 8a

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Posibil doar în mână vei face, nu-ţi fie frică, e doar un vaccin.
Te pup!

| AlexBpm a răspuns:

Doar in mana

| teodora200004 a răspuns:

Cred ca doar in mana il vei face. Nu trebuie sa te temi. Si eu m-am temut la inceput, dar nu m-a durut. Nu intepatura doare, ci serul, cand faci un vaccinwinking De exemplu cand te operezi iti face o injectie in coloana vertebrala cu ditamai acul, dar nici nu o simti, deoarece anestezicul nu doare [doar un exemplu] happy

| iuli2013 a răspuns:

Doar in mana cel mai probabil