| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt destul de sigur ca sunt spectrofob si catoptofobic.Imi e foarte frica de oglinzi sa ma uit in ele imi este frica ca ceva sa nu se miste reflectia mea sau sa vad ceva ce nu vreau cum mai sunt si singur mare parte din zi si de cand sora mea a decedat nu ma simt sigur si nici in siguranta nici in casa... Vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielDanny a răspuns:

Nu am mai auzit de asemenea "diagnostice", dar si mie mi se intampla cateodata sa-mi fie frica sa ma uit in oglinda, chiar si pe geam imi e frica cateodata sa ma uit cand e noapte si sunt singur. Probabil ca e de la filmele de groaza si jocurile video horror pe care le-am jucat. Cand te uiti in oglinda, incearca sa te uiti direct la tine, nu in spate sau cumpara o oglinda mica in care sa ti vezi doar fata, la mine nu e ceva grav. Sper sa te obisnuiesti pana la urma.