| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt discromat parțial,si as vrea sa intreb de ce nu pot avea permis categoria C, E..etc..vad bine, nu am problemă cu asta..insa nu inteleg de ce nu pot avea, pana cand am dat de permis categoria B nici nu stiam ca sunt discromat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că la celelalte categorii, responsabilitățile tale profesionale legate de siguranța circulației sunt mult mai mari.
Trebuie să înțelegi că ai un handicap, chiar dacă acesta este minor.
Cel ce a hotărât astfel legislația a fost indulgent cu tine.