| frumushika09 a întrebat:

Sunt putin speriata. Am avut menstruatie 2 zile, dar nu asta e problema pentru ca oricum sunt la inceput. Azi mi s-a terminat pentru ca de dimineata nu am mai vazut nici o picatura de sange. Mai pe seara aveam nevoie mare la baie si cand m-am dus am gasit o pata de sange rozalie. Cred ca sunt racita, dar vreau sa stiu daca ar trebui sa ma ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești răcită, sunt dereglările hormonale. Nu trebuie să culci pe urechea că te ține doar două zile. Fii precaută cel puțin 3 zile, să ai absorbant cu tine și chiar pus pentru a nu avea neplăceri, să te pătezi!
Trebuie să urmărești cel puțin un an de zile să vezi cum se comportă ca să-ți dai seama cât te ține, consistență, colorație, miros, etc.
Pa, pa.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Ai avut contact sexual?

| morningstar a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie teama, menstruatia nu se termina dintr-o data, probabil ca pata din seara respectiva a fost ceva normal, o ultima scurgere inca.

| MarrieMarie a răspuns:

Nu ar trebui

| ewygirl a răspuns:

Nu.Mai ales daca esti la inceput.
La inceput(timp de cateva luni, chiar) vei avea dereglari hormonale.

| DeeaBeten a răspuns:

Bună.Nu e nimic grav.Mergi la farmacie sunt pastile Urinal Akut, sirop depinde.E normal sa fie rozaliu sau roșu. Poate nu ar fi rău sa mergi la medic cu mama ta.
Sper ca te.am ajutat. Fundă?