| Jager a întrebat:

Sunt racit de aproximativ o saptamana.
Prima saptamana, aveam mai mult nasul infundat, cu secretii normale, transparente, putina tuse...
A doua saptamana, aveam nasul infundat destul de tare, secretii vascoase, groase, verzi-galbui, tuse semi-productiva.
Acum, nu am nici gust, nici miros. Rar daca isi da cateodata drumul, dar nu tine o ora... Urechea stanga este mereu infundata, cea dreapta nu prea am treaba cu ea.
Am primit "tratament" urmatoarele :
-sinupret 3 ori pe zi/cate 2
-Tusocalm 2 ori pe zi/1 dimineata, 1 dupa-amiaza
-Tussin forte 1/inainte de culcare (adormeam abia pe la 2 dimineata din cauza tusei)

Sa fie o sinuzita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| baru a răspuns:

Incearca otet de mere cu lamaie si miere.