| blintzz a întrebat:

Sunt racit la plamani ( tusesc uneori, când respir se aude un "suruit", mi se înfundă nara stângă) si vreau sa stiu daca trebuie sa stau internat sau îmi dă doar un tratament? Fiindcă e vara si nu vreau sa umblu in spital.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Stai liniștit!

de obicei, cand răcești la plămâni, căile respiratorii sunt "blindate" cu un strat de mucus care, la urma, de acea respirație zgomotoasă, sau "suruit", cum vrei să-i zici.
Nu e nimic grav, insa va trebui sa faci tratament! Recomand siropul de brad (expectorezi de numa'), ceaiul de soc si, daca poti, infuzie de pătrunjel, cu asa tratament sigur iti trece!

Sănătate,
serj ✌

1 răspuns: