| Marceltst a întrebat:

Tin o dieta prin care nu mai mananc dimineata.
E sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Nu,nu este
Nu trebuie sa gasesti o dieta de pe net si gata o sa slabesti.Trebuie sa te duci la un nutritionist si te va ajuta el, daca tii cont de toate prostiile de pe net o sa iti imbolnavesti orgasnimul!

Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Nu, nu e sanatos. Dimineata trebuie sa ai cea mai consistenta masa, care sa-ti dea multa energie. Daca nu mananci dimineata, organismul tau simte nevoia sa ii dai mancare si o sa mananci seara, deci mai mult rau faci. Redu portia de la masa de seara, mananca ceva usor, chiar si dupa 6, dar nu mai tarziu cu 2 ore inainte de a te culca

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu, dimineata trebuie sa fie cea mai consistenta masa.

| peperonies a răspuns:

Da.

| Anonima8943 a răspuns:

Nu e bine. Ar trebui ca masa de dimineata sa fie bogata in proteine si fibre, daca nu mananci nimic o sa te ingrasi fiindca o sa simti nevoia sa mananci, mai bine ar fi sa nu mananci seara sau sa mancite putin iar dimineata ceva sanatos.

| Tmc a răspuns:

Mancatul dimineata nu te ingrasa, esti foarte important. incearca sa nu mai mananci dupa ora 6