| anonim_4396 a întrebat:

acum 2-3 ore m-a luat o senzatie de rau pe care o pot descrie in urmatoarele cuvinte: greata, senzatie de plin, si ameteala. Acum mai sunt putin ametit si imi vine sa vomit. Sa fie pentru ca am mancat mai mult decat de obicei pe azi sau din alte motive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Da,ai mancat prea mult, sau poate lucruri amestecate, poate fi si de la un aliment care nu iti face bine. In caz ca nu ai vomitat inca, iti recomand sa mergi sa vomiti, te vei simti mai bine. Mananca un grefuit sau bea apa tonica. poti lua un colebil sau trifelment.

| gogu220 a răspuns:

E posibil să ai deficit de magneziu. Bananele sunt cele mai recomandate dar poţi încerca si cu magne B6.

| MissAnneMary1 a răspuns:

Depinde si de mancarea pe care ai consumat-o.

| Corjos_Matei_1993 a răspuns:

Poate fi si din alte motive, eu zic sa anunti un doctor daca inca te simti rau cu toate simptomele pe care le-ai dat