| Maizau a întrebat:

Acum ceva timp, a inceput sa ma doara plamanii. Am fost la doctor, si mi-a spus ca am doar o viroza si mi-a dat multe medicamente. Au trecut aproape 2 saptamani si tot simt dureri! Asa e normal sau ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cel mai indicat e sa ceri medicului sa iti faca o raza, apoi va sti care e starea plamanilor tai si vei primi tratament adecvat..nu te juca...m-am jucat si eu si acum sufarstraight face daca e nevoie, schimba medicul.
O zi buna si multa sanatatehappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este normal sad

Mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la medicul specialist pneumo-ftiziolog ( pentru un control de specialitate şi o radiografie pulmonară )!

Toate cele bune.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

La o viroza normala, țin simptomele cam 10 zile, când se ajunge la 14-15 zile și nau trecut înseamna ca au apărut complicațile, care pot fii multe.

Sfatul meu e sa mergi din nou la medic. happy