| Miuletz a întrebat:

Salut TPU! Acum o luna sau poate mai mult am fost la dentist. Mi-a scos nervii, a umplut golul si a pus o coroana deasupra. Dupa aceea in spatele dintelui era alt dinte cariat (s-a rezolvat usor, fiind necesara doar o plomba). Problema este urmatoarea: acum cand mananc sau beau ceva apare o durere mica la inceput. Este din cauza coroanei? Nu vad cum din moment ce nu mai am niciun nerv in acel dinte. Este sensibilitatea crescuta la acel dinte plombat? Nu imi dau seama care dintre ei este, sunt unul langa altul. Este normal sau ar trebui sa ma duc la dentist iar? Momentan nu este deranjant, apare cateva secunde si dupa dispare, dar poate fi o problema si nu vreau s-o ignor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca a trecut o luna, este problema. Nu a fost scos nervul compet sau daca este cel plombat, nu a fost curatat cum trebuie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru orice eventualitate și prevenție îți recomand să mergi din nou la dentist.