| cristimaz a întrebat:

acum patru zile lla un meci de fotbal am fost lovit cu un cot in ochi, a 2 zi cand m-am trezit era invinetit si unmflat, mi-am zis ca e normal dar nici pana acum vanataia provocata de lovitura nu da semne ca ar disparea si vine scoala si nas vrea sa fiu vazut asa, niste sfaturi despre ce.ar trebui sa pun la ochi? i

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai se vindeca de la sine trebuia la inceput sa pui apa rece sau gheata succes

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta odata, dar in timpul scolii, toata saptamana ma intrebau cine m-a batut laughing))
dupa o saptamana trece, a dar la mine nu s-a umflat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, vanataia o sa treaca peste 1 saptamana 2. Acum este tarziu, trebuia sa pui gheata cand te-ai lovit. Zi parintilor sa iti faca o motivare pentru care nu poit veni la scoala sau date cu font de ten. Baftahappy