| anonim_4396 a întrebat:

acum un an cand ma pregateam sa intru in clasa, mia sarit unu de vreo 80 de kile(era repetent) si mi-a facut o schema de a esuat pe gatul meu, doamna mi-a dat drumul acasa caci nu puteam sa imi misc gatul ma uitam fix in tavan, nu ma durea insa nu puteam sa il misc.Acasa am mers cu gatul in sus pana m-a ajutat un om tinunduma sa nu imi pierd directia caci eram si putin ametit si nu puteam privi in fata caci aveam capul deviat de la traiectoria normala in sus.CAnd am ajuns acasa le-am sus parintilor ce s-a intamplat si au zis sa mergem la medic,insa eram intepenit pe canapea,nu mai puteam sa ma ridic,asa ca au sunat la ambulanta si mau loat cu targa la spitalul de urgente din eforie. Miau facut radiografie,am mers cu caruciorul si am purtat proteza, iar cand am ajuns la medic mi-a prescris niste medicamente pentru dureri caci nu era rupt gatul(slava Domnului) insa de atunci imi trosnesc gatul incontinu, il simt greu ca plumbul daca nu il trosnesc iar dupa ce il trosnesc simt o durere si o stare de incinfort.Inconfortul e continu si scap de el doar daca il trosnesc insa a inceput sa ma doara.Stiti cumva ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Si nu te mai poti duce si la alt medic sa vezi ce altceva ti-ar putea spune? Poate vreo terapie, masaj ceva. Iti dai seama ca aceasta este o problema legata de sanatate si trebuie intrebat medicul, nu prea e nimeni de aici in masura sa iti raspunda, media de varsta de pe TPU fiind 12-17 ani.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Alt medic, certificat medico-legal, plingere la politie, cretinul care ti-a facut asta nu are ce cauta intr-o scoala de copii normali.

| HailSithis a răspuns:

Terapia Bowen-tech, fizioterapie, pietre de jad.
Si pentru idiot: politie!