| Alexhelpmepls a întrebat:

Alaltaieri mi-am luat o pereche de casti Sony MDR-V55 ( https://m.emag.ro/......E4J6TBBBM/ ) si de fiecare data cand le port si ascult muzica sau ma joc mai mult de 15 minute devin foarte inconfortabile si ma doare putin mai jos de ureche. Nu stiu sigur cum se numeste acel loc dar este foarte iritant. Sunt sigur ca nu exista om care sa nu fi simtit durerea aceasta vreodata dar chiar nu inteleg. Sincer este o durere suportabila dar si iritanta in acelasi timp. Imi plac la nebunie castile astea si nu as vrea sa le duc inapoi. Voi ce parere aveti? E din cauza castilor ca strang prea tare sau am eu vreo problema in acea zona unde ma doare? Mentionez ca ma doare doar cand port castile si ca ma doare in ambele parti(sub ambele urechi). Multumesc anticipat si sper sa ma puteti ajuta! Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Problema e de la căşti, nu de la tine.