| madyscumpik a întrebat:

Am 13 ani, 1, 65 inaltime si 41 de kg (sunt cea mai slaba fata din clasa). Lumea imi spune ca sunt slaba, dar eu as vrea sa mai slabasc. Cum as putea sa fac asta, caci cand vine vorba de mancare eu mananc extrem de putin (nu pentru ca asa vreau eu, ci pentru ca asa m-am obisnuit de mica si nu pot sa mananc mai mult), in schimb mananc destule dulciuri. As vrea niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul meu renunță la ideea asta obsesivă, ești în pragul anorexiei!
Mănâncă sănătos și practică un sport.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Esti slaba...dar nu exagerat de slaba! :.eu cred ca esti destul de bine sincer!

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Vrei sa te ia vantu? oh go on inggrasate 4 kg ai anorexie multe femei au murit pe cazul acestei boli

| pwp a răspuns:

Mai bine nu incerca sa slabesti, pentru ca vei deveni anorexica.

bye-bye

| Ofiintă a răspuns:

La inaltzimea ta ar trebui sa atingi o greutate de 55 kg
Daca stai sa te gandesti, prietenii tai spun ca esti slaba pentru ca asa si este
Nu este o joaca si ar fi riscant sa incerci sa mai slabesti
Iti dai seama e o diferenta de 14 kg
Cred ca nu o sa fi grasa nicioadata dar deocamdata nu te gandi la asta pentru ca ai de pus destule kg pe tine
Si daca ai mai slabi n-ai fi frumoasa deloc
Vezi tu ca sa te placa baieti nu trebuie sa fi nici slaba nici grasa daca asa se pune problema
Eu nu zic deocamndata sa "bagi in tine" daca nu poti
Important este sa mananci cat poti
si sa faci sport
Cea ce rezulta din acesta este ca vei avea un corp de individiat happy

| userimpact a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie ca tine doar ca mi-am dat seama ca nu trebuie sa mai slabesc. e ok daca raman asa
Fa cel putin 30 de minute de miscare pe zi si inlocuieste dulciurile, fast-foodul si sucurile cu un sandwich facut acasa, apa, eventual ceai

| teodora_6164 a răspuns:

Esti perfecta pentruvirsta ta.Nu inteleg de ce fetele astea asa tinere au probleme de genul.Adevaratele probleme incep dupa virsta de 30 de ani, iar dietele si remodelarea corpului sunte recomandate dupa virsta de 18 ani O pierdere a greutatii corporale sanatoasa se obtine doar prin sport.