| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani. Imi e rau, imi vine sa vomit si nu pot sa dorm. Azi am mancat ultima data niste paste pe la 19:30, acum fiind 1:40. In seara asta m-am culcat pe la 12:45, ma simteam destul de bine, desi pe parcursul zilei am fost putin somnoroasa. Pe la 1:20 m-am trezit pentru ca imi vine sa vomit. De la ce poate fi? E posibil sa fie de la stres si de la faptul ca nu am mai dormit asa mult de cand a inceput scoala? Maine dimineata ma trezesc devreme pentru ca trebuie sa merg la scoala. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic generalist sa te consulte. Totusi poate ai facut o indigeste de la mancare. Oricum ar fi, bafta la scoala si nu te stresa pentru scoala, trebuie decat sa inveti.winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E greața de școală.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil e indigestie. Si eu am patit. Daca ai stari de voma nu te abtine sa nu vomiti, te vei simti mai bine dupa ce dai afara tot ce nu a fost digerat.
Dar daca mai ai episoade de genul, dese, atunci trebuie sa mergi la medic

| Sophieka a răspuns:

Buna

Ai vreo pastiluta pentru starea ta? Daca nu ...Eu iti recomand meditatii :
https://www.youtube.com/watch?v=Rjz9VSXSWFc

| Dana2103 a răspuns:

E stresul ca trebuie sa te trezesti aproape zilnic