| Getting4you a întrebat:

Am 14 ani si as vrea neaparat sa slabesc 10 kg prin infometare ( pentru mine infometare sa mananc odata pe zi o mancare mai consistenta iar inrest doar apa si cafeaua de dimineata). Intreabrea e in cat timp credeti ca as sabi 10 kg?
P.S Stiu ca nu e sanatos dar am incercat si prin alte metode dar nu am reusit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Chiar si 7 kg, vb serios, sasi explic tot ce e alimentatie e grasime, carbohibdrati, proteine, e cand manci doar carne organismul sufera de anabilosm adica se consuma pe el insuti pentru ca nu-i dai energie din carbohidtrati si atunci neavand energie transforma grasimea in energie, pentru ca din proteine sa faca energie e un proces mult prea scump pentru organism pentru ca muschi sunt esentiali

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te rog nu ast, organismul va arde de 3 ori mai putina grasime si foametea va vi imensa si vei recupera mult in scurt timp, baga proteine multe si nu isi va fi foame daca chiar vrei te pot ajuta cu un program dar vrei cu adevarat sa scapi de grasime?

| RAY a răspuns:

Deci 1 trebuie sa bei apa 2 litri obligatoriu ca de nu vei da in constipatie sau ceai verde
dimineata un ou
dupa masa carne de pui, peste, porc
seara un pahar de lapte
vei tu sunt multe, doar ca in primele 2 saptamanii eviti tot ce e carbohidtrat inclusiv dulciuri, fructe, legume, paine tot doar carne si atat

| Getting4you explică (pentru RAY):

Asta e a 6-a zi cand o sa mananc doar odata la 12, deci nu cred va fi o problema sa evit dulciurile, iar de paine niic nu mai zic...nu am mai mancat paine de vreo 2 saptamani

| RAY a răspuns (pentru Getting4you):

Nu te infometa ca isi faci rau sincer

| clickerul a răspuns:

Este o emisiune pe Discovery numita Naked and Afeaid, în care un cuplu de oameni este pus sa supraviețuiască în diferite condiții. Aia nu mănâncă timp de 3saptamani și slăbesc în jur de 20 de kg.BAFTA!

| Getting4you explică (pentru clickerul):

Man sincer sa fiu eu nu cred ca ei nu mananca 3 saptamani... cu siguranta in spatele camerilor ei mananca...bineinteles mai putin daca au slabit 20 kg.