| aspicz27 a întrebat:

Am 14 ani si in urma cu cateva saptamani fata mea era plina de cosuri. Mentionez ca mancam haotic si nu foloseam nicio crema sau solutie antiacnee. Acum nu mai am decat una doua pe frunte, iar fata mea e curata, exceptand petele ramase de la cosurile celelate si alimentatia mea nu s-a schimbat deloc si nici acum nu folosesc vreo solutie. Ce s-a intamplat de toate cosurile au disparut? Si petele ramase o sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Asta doar tu poti sa iti dai seama pentru ca e corpul tau si nu toti avem aceleasi simptome. Gandeste-te bine ce ai facut sau ce ai schimbat, pentru ca nu are cum sa iti treaca asa din senin. Sigur ai facut ceva sau nu ai mai facut acel ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Nu stiu exact ce s-a intamplat, dar petele ramase stiu ca trec foarte greu, am vazut adulti care mai au acele cicatrici de la cosuri.Acum nu vreau sa te sperii, dar ai grija cum le storci, sau nu le mai stoarce deloc.O sa treaca de la sine.

| aspicz27 explică:

De fapt, daca nu le storci deloc raman gauri. Si la mine nu e cazul de semne din alea care ies in evidenta, fiindca nu e acnee agresiva. Sunt pete mici rozalii, atata tot, doar ca ma deranjeaza.