| Ursul543fanatic a întrebat:

Am 14 ani si prezint niste dureri uportabile in zona spatelui. De la jumatatea saptelui in sus in ambele parti ( de la coloana in dreapta si de la coloana in stanga ). Am cateva saptamani cred sau mai putin de cand se intampla asta.Eu cand imi indrebt mult spatele imi trosnesc oasele. Stici cumva ce am sau vi a intamplat? apropo eu sunt mai energic ar ma urc in copaci chestii... exista varianta de a ma trage curentul sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Sa nu te duci la medic, mai bine asculti sfaturile unor nestiutori

| stanel97 a răspuns:

Îți dai seama ca doar dintr-o durere la spate nu ne putem da cu părerea, multe afecțiuni încep cu o durere la spate de exemplu cele ale coloanei. Du-te la medicul de familie și în urma unei consultații îți va da trimitere către specialist dacă e cazul.

| MandyMaya a răspuns:

E posibil sa ai Scolioza. Oricum du-te la un medic pentru a evita alte complicatii