| Laurhelper2000 a întrebat:

Am 14 ani si sunt racit de vreo saptama.Sunt pe tratament si nu are nici un efect(iau pastile(zinat si brufen) si fluimucil(sirop) ),iar de cateva zile ma doare toata partea stanga a capului(masea,ochi,cap), iar dimineata ma trezesc cu chestie din aia galbena pe la ochi si vad in ceata.Ce as putea sa fac pentru a scapa de durerile astea si de raceala? App:stau cam mult pe tableta si pe calculator, iar pe timpul zilei nu sunt prea activ.Nu am nici pofta de mancare si nici chef de somn! Va rog sa-mi raspunde-ti! DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vitamine, durerea de cap provine de la statul prea mult pe tableta si calculator, bea ceaiuri de echinaceea pentru creșterea imunitatii.

| Reb a răspuns:

La fel patesc si eu! La mine are efect desi stau mult pe calculator si nu mai am durerile dupa ce am luat : Paracetamol, Ibupofren. Am facut frectii cu Tares-Hapciu. Pt durerile de gat am luat decasept, streptils, plantic sirop natural si inca ceva nu imi mai amintesc era o pastila portocalie. Deasemeni incearca sa dormi!