| 6Anonim9 a întrebat:

Am ceva puncte mici abe pe langa penis si pe testicule, dar si langa "cap", mai exact sub "ață", astea de langa "ata" fii d grupate... Din ele iese putina secretie alba ca si din cosuri daca le strang. Banuiesc ca sunt cosuri, din moment ce papulele perlate peniene (PPP) apar doar la barbati intre 20-30 de ani, iar eu am abia 15. Am si sub portiunea mai inchisa a penisului, adica sub cap, ca si un "colier de perle" minuscul, dar acestea sunt muult mai mici decat celelalte despre care am zis mai sus, si nu pot strange ca sa banuiesc ca sunt cosuri. Ce pot fi? Funda! big grin Fara jigniri si raspunsuri idioate, va rog! Hai sa fim civilizati! Va multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

Nu le mai strange si stoarce. Probabil sunt glande sebacee. Pentru linistea ta mergi la un dermatolog.