| paulwalkerfan a întrebat:

Am diaree de 3 zile! Am fost si la doctor, mi-a dat tot felul de pastile, dar degeaba. Am băut si ceai de mentă, am mâncat si orez fiert, tin regim dar pe degeaba. Am 14 ani.Va rog sa ma ajutati! Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba aceea " homo caca, gros ca apa laughing " Cu paine prajita ai incercat? Paine prajita si ceai de menta pana iti revi. Incearca sa mananci si branza ( burduf, telemea ). De fel branza strange la stomac. Dar vezi sa nu te stranga prea tare ca dupa aceea te constipi.

| eelena1797 a răspuns:

Buna. Ar trebui sa mergi la un doctor specialist. Daca nu te-au ajutat pastilele date de doctor, cu atat mai putin te putem ajuta noi. Metodele "babesti" sunt stiute cam de toti, iar din ce spui tu deja le-ai aplicat. Fa un examen mai amanuntit

| BarkleyBarkley a răspuns:

Salut,

Incearca pentru o zi, sa mananci banane.
Banane galbene dar sa nu fie moi.
Incearca sa mananci de 3 ori pe zi cate 2 banane si in rest doar hrana rece(rece nu in sensul sa o mananci de la frigider)si bea doar apa plata la o temperatura modica. Dupa o zi vei vedea rezultate.Asta este reteta mea cand intalnesc astfel de cazuri, la mine functioneaza, acum depinde de la persoana la persoana, sper sa iti fie de ajutor happy

| matrix100 a răspuns (pentru BarkleyBarkley):

Banane cand ai diaree? nu am mai auzit asta si nici nu recomand

| BarkleyBarkley a răspuns (pentru matrix100):

Da, bananele,, leaga" datorita continutului de potasiu si pectina.
Documenteaza-te inainte de a da o contra recomandare happy