| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la mare o saptamana si pe data de 15 am venit acasa. Majoritatea timpului am stat in apa si in apa m-a prins soarele, m-am bronzat mai pe scurt. Mi s-a dus jos bronzul de pe spate si picioare. Dar in schimb pe maini doar unde am fost bronzat pe bronze mi-au aparut niste pete putin depigmentate, nu in totalitate. Care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iliesi_Andrei_1995 a răspuns:

Sunt de vina ultravioletele. Ele bat ce l mai puternic intre orele 12-17. Mainile tale au fost primele afectate de ultraviolet si la o expunere lunga de timp ajung sa se depigmenteze, Insa stai calm, daca ai tenul mai inchis de fel, nu vei patii nimic mai rau decat un bronz perfect. Funda?