| Sn4k3 a întrebat:

Am nevoie de ajutor pentru un proiect la scoala :
Am nevoie de efecte negative si efecte pozitive (te simti ca intr-un vis, relaxat, ceva de genul ) laughing la consumul de droguri. Cateva idei. Dau funda la cel mai bun si mai rapid raspuns ( Joi trebuie sa prezint proiectul ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Efecte pozitive:
- te fac sa uiti de griji/probleme pe o anumita perioada de timp.
- unele dintre droguri amelioreaza durerile foarte mari. (Cum ar fi Morfina)
- unele dintre ele iti tin de foame si sete pe o anumita perioada de timp.
Efecte negative:
- creaza dependenta
- iti schimba modul de a gandi (nu mai gandesti lucid)
- din cauza lor ajungi sa nu te mai ingrijesti (fizicul va arata deplorabil)
- daca nu se iau masuri (dezintoxicare, sedinte la psiholog, etc) provoaca moartea.
Sper ca te-am ajutat. happy

1 răspuns: