| redfrog91 a întrebat:

am nevoie de ajutor, vorbesc foarte serios.De ceva vreme am inceput sa ma joc un joc horror pe nume "The evil within" jocul este super, nu ma mai pot dezlipi de el ( lucrez ca operator la o sala de jocuri si cand nu am ce face trebuie sa ma joc ca sa atrag clientii). Sunt foarte ingrijorat deoarece de ceva vreme am inceput sa am mici simptome de schizofrenie, aud lucruri ciudate, ma cred in joc dar de fapt sunt in realitate ( in joc este vorba despre un tip ce se afla in mintea unui bonlav de schizofrenie). Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare este faptul ca am inceput sa am ganduri pe moment de ex: ce ar fi daca as injungia pe cineva si tot felul de chestii, imi vine foarte greu sa deosebesc realitatea de joc. Sfaturi rapide va rog. sad Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu il mai joci pe acesta, gasesti alt joc. Daca ai un coleg, vorbesti cu el sa te traga de maneca atunci cand te vede.

| Daniel2836 a răspuns:

Nu te mai juca acel joc vorbeste deschis...

| tacitacitaci a răspuns:

Intrerupi jocul pentru cateva zile pana-ti revi de tot, apoi creezi o balanta intre joc si realitate. Incearca pe cat posibil sa traiesti in realitate.