| anonimbuc21 a întrebat:

am o intrebare am 14 ani si am doar 1, 48 oare voi mai creste? va rog fara cuvinte urate laughing @

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cuvinte urite cum ar fi "o sa ramii piticanie" cumva? Stai breh calm, trebuie' sa mai cresti. E posibil sa treci bine-mersi de 1.85 chiar, daca prinzi un puseu de crestere in liceu cum au multi. Apuca-te de volei sau baschet, nu te apuca de timpenii ca fumatul, maninca cit mai sanatos, si o sa vezi ca totul va fi bine. Succesuri!winking

6 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Sigur ca vei mai creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci griji in privinta asta. La baieti pubertatea ia sfarsit la varsta de 21 de ani. dar totul depinde si de alimentatie, vitamine, mult sport... Iar daca parintii tai sunt mici de statura sa nu astepti sa cresti prea mult.

| ABCD122 a răspuns:

Ai' de capu' meu. laughing Tu te plangi ca esti mic, iar eu ca sunt prea mare : am 1, 72 la 15 ani. Si da, vei mai creste macar 20 cmwinking

| eudoareuu a răspuns:

Normal ca o sa mai cresti. Pubertatea la baieti e pana la 21 de ani. Deci mai ai timp. Si eu am 14 ani si am 1, 58 ( sunt fata). Am crescut dintr-o data si asa vei creste si tu. Nu trebuie sa iti faci griji happy

| SmokeGun a răspuns:

Vei creste pana la 18 ani.ai putea sa te apuci de inot, ar ajuta foarte mult.

| BnY0 a răspuns:

Nu iti face griji, cand o sa mai cresti in varsta ai sa mai cresti si in inaltime mai repede pentru a recompensa inaltimea care nu ai obtinut-o pana acum. Funda?