| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare.
De cateva zile am un discomfort in zona genitala. Mai exact am o umflatura pe testiculul drept ca un bob de fasole, sus chiar langa penis chiar pe testicul, simt un discomfort doar daca ating testiculul sau daca port blugi mai stramti. Dar daca ating acel bob de fasole nu ma deranjeaza, din cate am inteles nu e ceva grav si nu trebuie tratat. va rog cateva sfaturi utile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un sfat util: mergi la medic, pentru ca trebuie investigat acel "bob de fasole"!
Daca este un lipom de grasime, nodul sau punga cu infectie, nu avem de unde stii, in plus, nu lasi neinvestigate aceste chestii care pot fii chiar cancerigene.