| Tud44or a întrebat:

Am o intrebare despre catelusi.Ieri mi-a murit un puisor de ciobanesc german de 3 luni si 2saptamani la care am tinut enorm de mult si inca si acum sunt distrus...Eu suspectez ca ar fi murit de parvoviroza pentru ca avea simptomele acelea.Nu mai rezist fara un caine in preajma si asa ca vreau sa va intreb ceva:El a murit acasa la noi(in apartament)pentru. Ca l-am adus acasa cand a prezentat prima simptoma. Daca o sa imi iau altul in Iulie, sunt sanse sa faca la fel daca o sa il duc unde a stat Nero pentru o saptamana si o sa ii dau de papa ii castronasele lui Nero chiar daca au fost dezinfectate? Ce imi recomandati sa folosesc pentru dezinfectarea custii mai bine? p.s Nero a fost ingropat langa fosta lui cusca dar intr-un sicrias acoperit si var peste el.Deci m-ar interesa ce trebuie facut in legatura cu asta si daca pentru vaccinare trebuie folosita o schema speciala pentru ciobanesti germani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| roxanasanziana a răspuns:

Nu e cazul sa te ingrijorezi.Nu cred ca va avea nimic celalalt pe care o sa il iei.important e sa te duci cu el la doctor sa i faca vaccinurile de mic.Eu am un pichinez si tot asa i-am intarziat vaccinurile si era cat pe ce sa moara.Vaccinurile sunt foarte importante si trebuie facute la timp, mai ales la un catel de rasa.