| ÐαɾκPαιɳteɾ a întrebat:

Am o problema, am tendinta sa stau cocosata. Dati-mi va rog un program de exercitii zilnice sau ceva ca sa imi indrept coloana.
P.S. Am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Buna, si eu am avut aceeasi problema si doctorita mi-a spus (stiu ca va suna cam ciudat. laughing sa stau in casa cu o coada de matura in spate, sau ceva de genul. In fine, eu nu am facut asa ceva, eu m-am chinuit singura. Cand imi aminteam ca stau cocosata, ma indreptam tongue si acum sunt bine. Saaaaau o colega de-a mea a mers la un doctor si i-a facut corset, ala iti tine spatele drept.

| stlucian a răspuns:

O problema asemanatoare am avut si am avut ajutorul parintilor:
DE CATE ORI OBSERVAU ACEST LUCRU ATRAGEAU ATENTIA!
Apoi mi s-a spus sa-mi imaginez cind merg pe strada ca am un bat magic in spate pe care nu vreau sa-l rup ca ma va ajuta mai tarziu.Tu vrei sa-l rupi? SUCCES!

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Ai aici nişte exerciţii,
http://healthy.kudika.ro/......oanei.html
Numai Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa asezari in 1 zi 10 in a 2-a 15 si aa in fiecare zi adauga cite 5 sau 10 asezari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intinde-te pe o suprafata rigida, neteda.

| Own3r a răspuns:

Pune o carte pe cap si incearca sa mergi prin casa fara sa iti cada de pe cap. dreapta

| RapidFC a răspuns:

Faci sport? Ar trebui....eu,spre exemplu, dupa doua-trei ore de fotbal numai drept stau ca n-am incotro...hehe