| smokeflame a întrebat:

Am o problema. Astazi dimineata m-am trezit putin cam somnoros si m-am dus sa ma spal pe dinti. Accidental am luat periuta altcuiva si m-am spalat. Se intampla ceva rau?(E prima oara cand fac acest lucru).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample, doar e periuta unui membru al familiei tale, stii daca are sau nu vreo boala atat de grava incat sa se tramsnita prin periuta de dinti

| Andrei123654789 a răspuns:

Nu se poate intampla ceva rau decat daca membrul familiei tale,al carui ii apartinea periuta,are vreo boala dentara cum ar fi paradontoza.
De asemenea, in acest mod pot fi transmise si alte boli cum ar fi:hepatita A, B, C(din nou, in cazul in care respectivul are boala)etc.
Daca nu se incadreaza in nici un fel de boala cu transmitere prin saliva(care nu sunt putine) atunci esti fainlaughing

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Chear daca e un membru al familiei, tu puteai sa iei orice, chiar si cele mai nesemnificative lucruri, la prima vedere. Dupa o noapte-ntreaga, ai fi putut liber lua niste oua de paraziti ce s-au acumulat in gura altcuiva, nemaivorbind ca e total antisanitar.Bafta!