| LukaRaw a întrebat:

Am o problema de sanatate
Eu in urechi am niste puncte negre si daca vreau sa le iau ma dooor foarte tare
De ce?
Mama mi-a spus ca o sa treaca cand ma apuc de fete
Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu esti medic dermatolog ca sa fii sigur ca, acele "puncte negre", sunt comedoame. Daca ti s-a pus "pata" pe ele si vrei neaparat o rezolvare, du-te la un medic dermatolog --- iti va spune ce sunt cu adevarat acele puncte si ce trebuie facut.

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Mama ta este parasutata, nu are nici o treaba si mai bine nu-si dadea cu parerea daca nu stia... Viata sexuala nu are nici o influenta asupra acumularii de impuritati (comedoane, pustule, s.a.m.d)

Studiaza cum se formeaza acneea si apoi sa-mi spui tu daca are vreo relevanta ceea ce a zis ea.
Trebuie sa mergi la dermatolog pentru un tratament (daca te deranjeaza asa mult).

| FlorinDiablo a răspuns:

Nu e adevarat zi sa te duca la un dermatolog si se va rezolva totul