| Ketho72 a întrebat:

Am o problema.
In clasa a 4 -a am fost operat la piciorul stang, in spatele genunchiului ( unde s-a format un sac de lichit "toxic " din pricina cazaturilor si loviturilor ). Am fost operat prin vara, dupa aceea am avut piciorul in ghips vreo 2 luni, dupa care mi s-a recomandat un unguent pentru circulatie, deoarece aveam piciorul vanat fiindca sangele nu circula si in partea de jos a piciorului, si mi s-a recomandat sa m-a dat cu acel unguent jumatate de an, dar m-am dat aproximativ 2luni, fiindca piciorul parea foarte sanatos.
Acum la sfarsitul clasei a 9-a a venit problema cea mare, saptamana trecuta la ora de sport, am facut "incalzire " cred ca stiti " brat picior opus ", toate bune si frumoase, la jumatate terenului m-a injunghiat operatia, m-am dus pe banca si de atunci ma injungjie locul operatiei, dar e de scurta durata durerea, maxim 1 secunda. Pricizez ca ma doare atunci cand tin piciorul in anumite pozitii, adica putin stramb, in partea stanga sau cand incerc sa dau piciorul putin in spate.

De la ce poate fi?
-A recividat saculetul?
-Este din cauza ca nu m-am dat cu unguent acele 6 luni?(Tocmai... au trecut 5 ani )
-Este grav,? Sa ma dau cu un unguent sau sa ma duc ladoctor?

Va rog raspundeti, sunt speriat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sa mergi la medic.

| Katona_Alexis_1993 a răspuns:

Joci LOL?

| Katona_Alexis_1993 a răspuns:

Daca da uite numele meu: RomanYAsuo hai sa jucam