| Asasinnnn a întrebat:

am o problema mare... in urma cu 2 zile sora mea mi-a dat cu telefonul in ochi, acum sunt vanat, deasupra ochiului si pleoapa...ce pot face sa treaca vanataia, se poate sa treaca pana lunea viitoare? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

O sa treaca in cateva saptamani fara sa faci nimic.

| Asasinnnn explică (pentru mgtow):

Sa intelg ca nu am nici o sansa sa treaca pana luni nu? nu e chiar asa mare dar se observa.

| mgtow a răspuns (pentru Asasinnnn):

Nu ai sansa doar daca acoperi cu machiaj.

| Asasinnnn explică (pentru mgtow):

Fondul de ten se observa?

| mgtow a răspuns (pentru Asasinnnn):

Nu.

7 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

O sa treaca, nu-ti fa griji

| Aiden a răspuns:

Uite câteva recomandări.
http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Bruises
Unele sunt puţin aberante, dar dacă aş fi în locul tău aş încerca gheaţa, statul la soare şi masajul uşor.

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Pai o varianta ar fi sa iti pui ceva rece la ochi. Nu stiu sigur daca mai are efect dupa doua zile. Daca vanataia nu dispare in 3-4 zile consulta doctorul.