| NicusorMadalin2004 a întrebat:

Salut TPU!
Am o problema!
Nu stiu ce se intampla, dar slabesc fara sa vreau.

De exemplu, asta vară aveam 69 inspre 70 kg, iar acum am ajuns la 64, 5.
Toata vara am pofta de mancare, dar si atunci manânc pana nu mai pot si dupa 10 min iarasi imi este foame.

Cum vine toamna,slabesc fara sa vreau si pana in primavara ajung slabanog de la voinic cum eram.

Care este motivul slabirii,ca mananc cat pot? Nu ma confrunt cu depresie,stres,etc

Cum sa-mi recapat pofta de mâncare?

Cum as putea sa ma ingras inapoi foarte rapid,niste sfaturi?
As vrea sa pun si fălci, imi statea super bine inainte, acum nu imi place cum imi stă.

Precizez ca am 17 ani, mai am cateva luni si fac 18.
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai diabet de aia slabesti fara efort.

| 19Mary19 a răspuns:

Ce mult mi-aș dori și eu sa mănânc și sa nu ma îngraș! happy
Încearcă niște analize pentru tiroida. Poți slabi dacă ai anumite probleme cu tiroida. Bineînțeles, dacă sunt astfel de probleme, te poți îndrepta spre un doctor endocrinolog care îți va da tratamentul potrivit.

| 1997onur a răspuns:

Si eu vara trecuta am avut 70 de kilograme și acum am 82 de kilograme simțeam ca nu-i bine și uite asa mănâncă la shaorma cu usturoi la greu și acum mi-am reventi în forma am și burtica și fălci dar am sama bag la dieta deja am început de luni bune cu dulciuri laughing))) no dulciuri No life.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Poate esti stresat intr-o anumita perioada a anului. De exemplu: in perioada in care esti la liceu, poate si in viata personala esti stresat. De asemenea, un alt motiv ar putea fi ca nu asimileaza corpul mancarea in perioada in care slabesti desi te alimentezi bine... Adica tu mananci, insa ceea ce mananci nu se vede fizic la tine. Depinde de la persoana la persoana.