| Lukasz a întrebat:

Am o problema, si o am de 1 luna,am o masea plombata,in partea stanga a gurii,ultima, si de acum 1 luna ma doare rau cand beau apa rece sau mananc pe ea,am luat pastile,mi-a trecut, peste 1 saptamana,ma durea toata partea stanga a capului,si maseaua de jos,si cea de sus,si capul,am crezut ca am o infectie la masea, am luat pastile si mi-a trecut 2 saptamani nu m-a mai deranjat,dar ieri iar m-a luat,si asta patesc doar cand mananc pe acea masea,sau beau apa rece si dau si pe partea dreapta a gurii.Ce am,doare foarte rau, trebuie sa stau cu capul pe ceva rece sa-mi mai treaca.
Ce pot sa am? Mentionez ca maseaua aia a fost plombata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la alt dentist, trebuie sa-ti dea jos plomba si sa curete cum trebuie canalul. se prea poate sa fie necesar si ceva antibiotic pentru ca se poate ca sa fi facut o infectie. Nu astepta, du-te la dentist, d ar nu la primul

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Da,am luat antibiotic, si mi-a trecut 2 saptamani, si nu am mai luat, si iar m-a luat durerile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasz):

Trebuie deschis canalul is curatat in profunzime. nu mai lua degeaba antibiotic pina nu curata canalul. sa-mi scrii iar dupa ce te vede un alt dentist

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Multumesc,am mers la alt dentis, aveam plomba prea mare, aveam un colt acolo si se ducea cu aia de sus si ma durea, si mi-a dat aia mai joc, m-a mai durut 2 zile dupa mi-a trecut, ai funda! big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca ai rezolvat, ma bucur ca acum totul e okay. Bafta!