| mirel1212 a întrebat:

am o problema si va rog sa ma ajutati cu raspunsuri serioase, nu vreau raspunsuri la "misto".
Deci, mi-a iesit o iritatie destul de urata pe pometi, niste puncte rosii si vreau sa stiu cum si cu ce as putea acoperi aceasta problema pentru o ocazie.
Daca stie cineva cu ce anume si ce pasi ar trebui sa urmez pentru a nu se mai observa aceasta problema il rog sa ma ajute!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandruRares a răspuns:

Recomandat ar fi sa tratezi problema nu sa o acoperi. Daca e vorba de un eveniment poti sa folosesti cunoscutul fond de ten. Apoi fa-ti timp si mergi la dermatologie sau ar fi varianta a doua in care putini au incredere dar functioneaza
Evita pe cat posibil sa pui mana pe fata orice-ar fi. Sa presupunem ca transpiri si vrei sa te stergi orice ar fi sa nu pui mana pe fata stergete cu maneca de la tricu sau cu orice altceva si nu te grabii sa te speli pe fata. Transpiratia contine niste acizi care au si efect curatator. Batranii isi dadeau cu urina pe fata sa se trateze de bube sau cosuri. remediul functioneaza doar ca e foarte greu de pus in practica