| Bianca777 a întrebat:

Am observat ieri ca in zona uretrei s-a înroșit si ma pișca puțin vaginul nu are nimic si secretiile vaginale sunt normale nu miros urat.In schimb, am o secreție uretrara care miroase urat.Va rog ajutatima.Nu vreau sa merg la ginecolog ptc nu am o vârstă adecvata așa ca as vrea sa stiu ceva tratament ce il pot aplica acasă. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua tratament niciodata după ureche, mergi fara frica la medic, doar medicul in urma consultatiei si analizelor de specialitate vede exact ce este acolo, poate ai infectie urinară, momentan esti in fază incipientă, nu sta sa astepti tratamente miraculoase pe TPU, mergi si vezi ce ai, mergi la medicul tau de familie, cere i trimiteri fă ecografie, analize sumar de urină, analize la sînge, luni dimineata la prima oră pe stomacul gol fugi la analize, i a ti un recipient de la farmacie pentru sumar urină, si dimineata cind te trezesti prima urină o faci in recipient, scrii pe recipient numele tau si il duci la laborator la medicul de familie, ce vârstă ai? De unde esti?

| danutzu96 a răspuns:

Probabil o infectie urinara. Trebuie sa faci analize pentru un tratament adecvat.

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca777 explică:

Pai da dar sa înroșit de pe o zi pe alta acum nu ma pișca poate sa fie de la igiena?