| BtwRares a întrebat:

am si eu o intrebare daca eu am stat cu un prieten in casa si el a fumat droguri, dar eu nu trag niciodata dar banuiesc ca fumul de la acele porcarii ma poate afecta fiindca mama crede ca fumez si eu dar eu nu trag niciodata si vrea sa imi faca analizele acelea sa vada daca fumez oare se pune ca si cand am fumat si eu oare? va rog imi trebuie un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Posibil sa ti se imprime mirosul de fum i haine si asa te simte. daca nu esti fumator, nu iti iese nimic tie daca nu ai fumat

| OoBunnyoO a răspuns:

Fumul nu te afecteaza, decat daca cineva inhaleaza si apoi expira fumul in gura ta, pe care tu sa il inhalezi la randul tau. Insa, chiar si atunci, efectul este mult mai slab decat daca ai trage singur din cui. Iar daca stai doar intr-o camera in care se fumeaza iarba, chiar daca este plina de fum, nu esti afectat aproape deloc.

Poti sa iti faci analizele linistit, nu va aparea nimic neobisnuit.

| Ωmega a răspuns:

Fumul de la droguri nu te afecteaza decat daca il tragi tu in pieptwinking
Intr-adevar se imprima in haine, insa se imprima pe haine si daca stai afara si fumeaza 3 in jurul tau. E adevarat, nu la fel de mult. In ceea ce priveste analizele, fa-le relax ca nu-i problema. Atata timp cat drogurile nu iti intra pe gura sau prin vene direct, organismul tau e safe. Fa analizele si poate asa se convinge si mama ta si o sa o lase mai moalewinking Ca sa o lase mai moale totusi, ai putea si tu sa iti alegi oameni mai ok langa care sa stai, nu "drogatz"winking