| Snipa a întrebat:

am si eu o intrebare, ieri am alunecat pe gheata, lovindu-mi capul de gheata si apoi de asfalt (gheata s-a spart). Am auzit ca din cauza loviturilor de genul asta iti poti fractura gatul. Pe mine ma doare gatul, dar nu ma doare coloana vertebrala, ma doare partea dreapta a gatului, dar nu mereu, doar cad indoi gatul in partea stanga, aceasta durere ar fi un musculara, nu?
Dupa ce am cazut, m-am ridicat imediat, nu am stat intins acolo deloc, si lovitura asta e cea mai severa pe care mi-o amintesc, si nu am absolut niciun cucui

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin4Fit a răspuns:

Daca iti fracturai gatul cel mai probabil te c4c41 pe tine de durere si te luau cu targa cei de la urgente happy

Cu toate acestea, nu mai stai pe forumuri sa pui intrebari, mergi la doctor imediat.

Uneori nu va inteleg... laughing

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Daca il poti misca este ok, dar poti face un control pentru siguranta ta!

| Gabi1999 a răspuns:

Du-te la un control.