| Marin_Preda_1949 a întrebat:

- Am si eu o intrebare. Stie cineva cum se numeste un film grecesc, mai vechi, in care Anthony Quinn joaca rolul unui pastor si care intalnind o turista ii ofera niste alune, dar aceasta se sperie si fuge, denuntandu-l apoi la politie ca a incercat s-o agreseze. Este inchis, dar mai apoi se indragostesc! Filmul are o melodie greceasca superba, de fapt melodia o caut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Marin_Preda_1949 explică:

Nu, multumesc, Zorba grecul este de exceptie, acesta, dupa cum spuneam, se refera la o poveste de dragoste dintre "pastorul" respectiv si acea "turista. Dupa ce este inchis, tot tipa il viziteaza la inchisoare si-si da seama ca el nu a vrut sa o agreseze ci doar sa-i ofere niste alune. Este eliberat, iar povestea se termina la aeroport!

| Marin_Preda_1949 explică:

Acest film, dupa cum spuneam, se refera la o poveste de dragoste dintre "pastorul de capre" respectiv si acea "turista'. Dupa ce este inchis, tot tipa il viziteaza la inchisoare si-si da seama ca el nu a vrut sa o agreseze ci doar sa-i ofere niste alune. Este eliberat, iar povestea se termina la aeroport!

| andutzu1187 a răspuns:

Zorba grecul se numeste. Zorba the greek.